יתרונות וחסרונות של עבודה בארה"ב

יתרונות עבודה בארצות הברית

הטרנד הנפוץ של עבודה בארה"ב גדל מיום ליום ומפתה צעירים רבים אחרי הצבא לצאת לעבוד באמריקה, להרוויח כסף ולהכיר את העולם הגדול. עבודה בארה"ב כמו כל עבודה היא בעלת יתרונות וחסרונות . במאמר זה נביא סקירה קצרה על אודות היתרונות והחסרונות של עבודות באמריקה.

עבודה בארה"ב היא עבודה מתגמלת מבחינה כספית. לעומת שוק העבודה בארץ עשויים הצעירים אשר יבחרו באופציה של עבודות בחו"ל להרוויח הרבה יותר מהמשכורת הממוצעת בישראל. צעירים רבים אשר בחרו עבודה בארה"ב או עבודה באוסטרליה חסכו כסף ופתחו עסקים משלהם בארצות אלו או בישראל.
בגרות וניסיון חיים – הצעירים החוזרים לארץ אחרי תקופה של עבודה בארה"ב חוזרים בוגרים ועם ניסיון חיים עשיר.
ניקוי ראש – אחרי תקופה ארוכה של שירות צבאי אחראי, מתיש וגם מסוכן, טוב לנקות את הראש בנסיעה לחו"ל ובחיפוש אחרי עבודה בארה"ב. עבודה כזו היא הזדמנות לטייל בארץ חדשה, להכיר אנשים חדשים, שפה ותרבות חדשה.
נקודת זינוק טובה – אחרי כמה שנים של עבודה בחו"ל חוזרים הצעירים לישראל עם ניסיון חיים עשיר ועם כסף. בנקודה זו הם נמצאים בעמדת זינוק גבוהה יותר מאשר חבריהם שבחרו להמשיך ללמוד מיד אחרי הצבא .

עבודה בארה"ב – אין יתרונות בלי חסרונות

לצד היתרונות הרבים של העבודה בחו"ל יש גם כמה חסרונות.

המרחק – המרחק והניתוק מהמשפחה קשים לרבים מאתנו. עבודה באוסטרליה או בארצות הברית היא עבודה בארץ זרה הרחוקה מאוד מהבית.
הבטחות שווא – לפני שבוחרים עבודות בחו"ל חשוב לבדוק אם המעסיק ישר ואמין. צעירים רבים מתפתים לעבוד בחו"ל, מציירים את העתיד בצבעים ורודים ומתאכזבים מאוד מהמציאות.
עבודה פיזית שוחקת – חלק גדול מהסוג של עבודות בחו"ל הן עבודות פיזיות קשות ושוחקות אשר אינן מתאימות לכל אחד.
עבודה שאינה חוקית עלולה לסבך אתכם עם השלטונות, להוביל למאסר ולגירוש.